Hobi Pazarım Satıcılar İçin Kurallar

Hobi Pazarım kuralları, tüm Hobi Pazarım kullanıcılarının güvenli ve eğlenceli bir ortamda alışveriş yapabilmeleri için vardır. Bir satıcı olarak kullanıcı sözleşmesi'ni inceleyip kuralları bilmeniz ve işlemlerinizi bu kurallara uygun olarak gerçekleştirmeniz gerekir.

Bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken bazı hususlar:

  •         Satıcılar, kullanıcı sözleşmesi'nde de belirtildiği üzere, listeledikleri ürünün niteliğinden sorumludurlar.

 

  •         Satıcılar, belirledikleri satış süresi boyunca, herhangi bir nedenle satıştan kaçınmayacağını veya Sitede listeledikleri ürünleri almak isteyen alıcılar ile iletişim kurarak veya anlaşarak alıcılara, Site dışında ve/veya Sıfır Risk Sistemini kullanmasını engelleyecek şekilde satış yapmamayı kabul etmiş sayılırlar.

 

  •         Satıcılar, ödemesi yapılmış bir ürünü satmakla sorumludurlar.

 

  •         Satıcılar, ürün listelerken Hobi Pazarım'un  Listeleme Kurallarına uyacaklarını önceden kabul etmiş sayılırlar.

 

  •         Satıcılar, alıcıların memnuniyetini sağlamakla yükümlüdür. Ürünleri sürekli iade edilen ve ürünleri hakkında şikayet gelen bir satıcının üyeliği, yapılan değerlendirme sonucunda kısıtlanabilir veya iptal edilebilir.

 

  •         Satıcılar, Hobi Pazarım'un belirlediği Yasaklı ürünler bölümü kapsamına giren ürün veya ürünleri dikkatli bir şekilde incelemeli ve bu kapsamdaki ürünleri listelememelidirler.


Yukarıda belirtilen hususlardan bir veya birkaç tanesinin gerçekleşmesi sonucunda, Hobi Pazarım ürün veya ürünleri erken bitirebilir ve/veya satıcının üyeliğini iptal edebilir.

Hobi Pazarım, kural ihlalleri nedeniyle bir listeleme sonlandırdığında, satıcılara bilgilendirme e-postası göndermektedir. Bir ürünü satışa sunmadan önce Hobi Pazarım kural ve prosedürlerini öğrenmeniz, farkında olmadan kural ihlali yapmanızı önleyecektir. Bir Hobi Pazarım kullanıcısı olarak, site kurallarını sürekli takip etmeniz gerektiğini unutmayın.

Hobi Pazarım kuralları, kullanıcıların karşılaşabilecekleri sorunları en aza indirmek, fırsat eşitliğini sağlamak, alışverişinizi eğlenceli kılmak için vardır. Bu kuralların ihlali listeleme ve satın alma haklarınızın kısıtlanmasına ve üyeliğinizin askıya alınmasına neden olabilir.